Sinds 8 april 2025 is het mogelijk om met administratiesoftware digitaal bezwaar in te dienen namens een klant. Een bezwaar per post aanleveren blijft ook mogelijk. Op dit moment is digitaal bezwaar mogelijk voor inkomstenbelasting, omzetbelasting en vennootschapsbelasting. In de toekomst worden de mogelijkheden verder uitgebreid.
Bezwaar indienen tegen meer dan één aanslag of beschikking tegelijk is niet mogelijk. In het bezwaar tegen een aanslag kan ook bezwaar worden gemaakt tegen belastingrente of boetes die op de aanslag staan. Het is mogelijk om bijlagen mee te sturen met het bezwaar, met een maximum van 15 MB. Is het bezwaar digitaal verstuurd? Dan verschijnt na het versturen een digitale ontvangstbevestiging, net als bij het versturen van de aangifte.
Bezwaar kan worden ingediend met dezelfde administratiesoftware die wordt gebruikt voor de aangiften. Vraag aan de softwareleverancier of diens software digitaal bezwaar maken ondersteunt. Het bezwaar komt dan rechtstreeks binnen bij de Belastingdienst.
Bron: Belastingdienst | persbericht | 07-04-2025
Laatste nieuwsberichten
Btw op factuur? Dan ook btw betalen!
08-05-2025
Registratie in postsysteem is geen bewijs voor tijdige verzending
08-05-2025
Zakelijk gebruik woning: documenteer tijdig en grondig
08-05-2025
Geen opgewekt vertrouwen door volgen aangifte in latere jaren
08-05-2025
Wie stelt moet bewijzen, ook na afloop van de bewaarplicht
08-05-2025
Hoger beroep toch op tijd door feestdag
01-05-2025
Rendementspercentage omhoog, heffingsvrij vermogen omlaag in 2026
01-05-2025
Pensioenaanspraken belastbaar ondanks geen uitbetaling
01-05-2025
Weet wáár u woont voor hypotheekaftrek
01-05-2025
Erfpacht afkopen of rente betalen?
01-05-2025